Jdi na obsah Jdi na menu
 


Simpsonovi

19. 6. 2011

SIMPSONOVI

jsou pětičlenná americká rodinka žijící ve městě Springfield. Mají malý domek na adrese Evergreen terrace 742.

 h5.jpg

Homer Jay Simpson:

je synem Abe a Mony Simpsonových. Se svojí ženou Marge má 3 děti: Barta, Lisu a Maggie. Ve všech dosud vysílaných epizodách vystřídal více než 160 povolání, ale va většině epizod pracuje jako bezpečnostní technik v jaderné elektrárně pana Burnse. Je mu 39 let a bydlí v USA, ve městě Springfield. Nejraději má americké koblihy- donuty. Má rád pivo a chodí do hospody ,,U Vočka". Nemá rád jejich souseda Nedda Flanderse. Jeho nejlepší kamarád je Barney Gumble. Rád chodí na bowling.

 m2.jpg

Marge (Marthe) Simpsonová:

je manželka Homera Simpsona a matke jejich dětí: Barte, Lisy a Maggie. Než si vzala Homera, jmenovala se Bouvierová a její otec byl steward. Je nezaměstnaná.

 

Bart (Bartoloměj) Jo-Jo Simpson:b.jpg

je syn Marge a Homera Simpsonových a má 2 sestry: Lisu a Maggie. Je mu 10 let a chodí do 4. třídy Springfieldské základní školy. Mezi jeho zájmy patří skateboarding, vandalství, střílení z praku, animovaný seriál Itchy&Scratchy a komiksy. Jeho idol je Šáša Krusty. Nejlepší kamarád je Milhouse van Houten. Jeho úhlavní nepřátele jsou Levák Bob a ředitel Seymour Skinner. Má psa Spasitele.

 lisa-ffff.jpg

Lisa (Elisabeth) Marie Simpsonová:

je dcerou Homera a Marge Simpsonových, má bratra Barta a sestru Maggie. Je jí 8 let a chodí do 2. třídy Springfielské základní školy, kde ji pro její nadprůměrnou inteligenci považují za šprtku. Stejně jako Bart miluje animovaný seriál Itchy&Scratchy a Šášu Krustyho. Dále má ráda poníky, ráda čte knihy, dělá domácí úkoly a hraje na saxofon. Má kočku Sněhulku. Je budhistka.

 

Maggie (Margaret) Simpsonová:maggie4.jpg

je nejmladším členem rodiny Simpsonových. Obvykle má na sobě modré dupačky a modrou mašli ve vlasech. Miluje dudlat svůj červený dudlík. Na svůj věk je velice inteligentní, ale neumí mluvit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Film se mi libi

(klara kopecna, 19. 5. 2014 21:21)

FILM SEMI LIBI MOC AMOC MOC AMOC AMOC A MOC MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC

super

(lucinka, 26. 11. 2011 18:27)

nejlepší je Marge jak ma rozpuštěne vlasi

Re: super

(beata bubova, 2. 5. 2014 13:48)

to jo jak se jmenujes ja maja

marge

(beata bubova, 2. 5. 2014 13:46)

proc marge nema rozustene vlasy

třídy

(Lisa Marie Simpsonová, 27. 12. 2013 20:26)

Lise jste nenapsali že chodí do 2. třídy.